Hakkımızda

İlos Travel Şirketimiz, incoming dalında uzmanlaşması ile beraber diğer tamamlayıcı unsurlar olan tur organizasyonlarının, taşımacılık hizmetleri, bilet satışının yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı şirketlerin organizasyon taleplerini de başarı ile yerine getirmektedir.

Şirketimiz hakkında detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir;

İlos Travel

Ana Hissedarlar : Serhad USLAN

Üyelikler : TÜRSAB- Türkiye Seyahat Acenteleri BirliğiSKAL- Uluslar Arası Turizm Profesyonelleri KulübüBAFTAA- Balkan Ülkeleri Seyahat Acenteleri Birlikleri Konfederasyonu

Kuruluş Tarihi : Acentemiz 1997 yılında TÜRSAB a bağlı A grubu 4141 üye numarası ile kurulmuştur.

Amaç & Hedefler : Temel amacı seyahat acenteciliği, ulaşım ve konaklama zincirini oluşturmaktır. Buna paralel ağırlıklı Balkan ülkelerinden Türkiye ye incoming yapmaktadır. Kuşadası’nda 1 adet 56 odalı ve Uludağ’da 52 odalı otel işletmeciliği ile konaklama sektörüne girmiştir. 5 yıllık plan içerisinde tüm bölgelerde toplam 100.000 adet turist, 1000 oda kapasitesine sahip oteller işletmeciliği ve 4 adet 50 kişilik uçak filosuna ulaşmayı hedeflemektedir.

Ofis Özellikleri & Çalışma Şekli : Merkez,şube ve kontak ofislerimizin ebatları 100-200 m2 arasında değişmektedir. Ofislerimizde SANSEJOUR otomasyon programları kullanılmaktadır ve haberleşmelerin %90 ı internet üzerinden yapılmaktadır.

Çalışanlar : Kış dönemi şirketimizde 11 kişi ana kadroyu oluşturmaktadır. Nisan-Ekim ayları arasında tur operatörü temsilcileri, staj öğrencileri ve yaz dönemi çalışanları ile birlikte çalışan sayısı 50 kişiye kadar çıkmaktadır. Cinsiyetlerine göre %40 bayan ve %60 erkek elemanlar çalışmaktadır. Tahsil durumları; üniversite veya yüksekokul mezunlarıdır. Staj yapan öğrenciler yüksek okullardan seçilmektedir. Yaş ortalaması 33 tür.

Yönetim & Operasyon : Rezervasyon ve muhasebe İstanbul merkez ofisten, yolcu karşılama-otel transferleri ve rehberlik hizmetleri bölgelerden yapılır.

Finans : Şirketimizin finans yönetimi öz kaynakları ile yapılır. Banka veya diğer finans kuruluşlarından kredi kullanılmaz.